User Tools

Site Tools


sur:issue03:06_festival_boyovoho_mystetstva

зміст

Фестиваль Бойового Мистецтва в Запоріжжі

Виступають Стрілці Січовії у кривавий тан –
Визволяти братів-українців з московських кайдан
(з пісні “Червона калина”)

Другий Всеукраїнський Фестиваль Традиційного Бойового Мистецтва, який відбувся в Запоріжжі цього року, засвідчив невмирущисть національних надбань Українського народу на протязі тисячоліть. Вийнятковість змагань полягає в тому, що показується не тільки і, навіть, не стільки техніка, але Козацький Дух – Дух свідомого Воїна Світла, Дух Оборонця не тільки рідної Землі, а й Рідної Духовности.

lava_na_lavu.jpg

“Лава на лаву”, один з видів боротьби застосований на Запорізьких змаганнях.

Від вільної, самоусвідомленої праці хлібороба-господаря, завдяки знанням, що передавались від покоління до покоління, утворився незалежний дух нашого народу. (Приклад творчої праці українців бачимо сьогодні в країнах діаспори, коли друга Світова війна викинула їх “голих і голодних” до чужої країни. Вони не розгубились, їх мозолясті руки і світлі голови перетворили бідні, пусті землі у квітучі сади). В чужоземних словниках слово “козак” значить “вільна людина”. Україна-Русь – Козацька земля! Молоді Українці в душі яких, не зважаючи на тисячолітнє поневолення, горить полум’я волі і любові до своєї Батьківщини, довели правдивість цього гасла!

Від 1997 року Свято Козацької звитяги стало традиційним! За один рік виросло не тільки число учасників, але й число різновидів традиційного рукопашу:

Центральна Школа Бойового Гопака

Бойовий Гопак – це комплексна система гармонійного розвитку людини, розроблена на основі елементів лицарської культури українського народу, збережених у піснях і танцях, та власного бойового досвіду митця і дослідника бойових мистецтв Володимира Пилата.

Робота над відродженням лицарського мистецтва українців під назвою гопак зберігає в собі невичерпне джерело Мудрості, розпочалась у Львові. У 1985 році В. Пилат Волі і Слави. Не одне покоління предків наших відкрив експериментальну школу Гопака. збиралося на Хортицьких кручах, щоб 1987 рік можна вважати початком офіційного розвитку Бойового Гопака. Напрацьований матеріал було систематизовано та видано окремою книгою у 1991 році (“Традиції Української Національної Фізичної Культури”, автори Є. Приступа, В. Пилат, Львів, в-во “Троян”). 200 000-ий тираж книги дав поштовх потужним відроджувальним процесам у лицарських колах українства. 1994 року Володимиром Пилатом була видана книга “Бойовий Гопак”, яка стала основою нового бойового мистецтва.

boyovy_hopak_stryzhky.jpg

У Бойовому Гопаку шлях воїна починається із новака і передбачає сім рівнів зростання майстерності: “Жовтяк”, “Сокіл”, “Яструб” – учнівські; “Джура” – перехідний рівень майстерності (від учня до майстра). “Козак”, “Характерник”, “Волхв” – мистецькі рівні майстерності.

У 1996 році 18-19 травня у Львові було проведено Перші Всеукраїнські Змагання із Бойового Гопака, в якому взяло участь понад 150 змагальників. У 1997 році 10-13 квітня у Львові проведено другі Всеукраїнські Змагання із Бойового Гопака (300 учасників із 8 областей України). Сьогодні на Україні близько 7-ми тисяч гопаківців!

Міфологічна концепція Бойового Гопака орієнтована на орійське походження українського народу та його велику спадщину. Філософська концепція збудована на кращих здобутках націоналістичної еліти Української Раси.

Головні напрямки: Потужна звитяга із силами Темряви і Зла в ім’я торжества Світла, Добра і Любові – позитивної творчої сили, що сприяє розширеню Всесвіту, творенню найдосконаліших форм життя, трансформації тілесного в духовне.

Бойове мистецтво “Спас”

Без сумніву, Запорізька земля, яка тримала таких видатних лицарів, як цар скитів Ідантірс, князь Святослав-Переможець; гетьманів – Байду-Вишневецького, Івана Підкову, Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького; кошових – Івана Сірка, Костя Гордієнка – захистити землю пращурів своїх. Долини, яри, балки, кожен камінчик зберігає пам’ять про велич і славу їх. І хіба могло бути так, щоб тут, де повітря наповнене легендами, не відродились нащадки “славних прадідів великих”?

Спочатку було слово. Слово передане від прадідів. Прийшов час і слово покликало до дії. Впали закови, прокинулась Воля!

Вже сьомий рік на Запоріжжі діє Школа Запорозького традиційного козацького бойового мистецтва “Спас”, під керівництвом Олександра Притули, яка ставить собі за мету відродження фізичного гарту і вміння, бойового мистецтва, а головне – духу Землі нашої. Потрапити до гурту можна лише за ухвалою Козацького Кола. Пройшовши певний рівень підготовки учень здобуває звання молодика, проходить шість ступенів вишколу, вивчаючи основи бойового мистецтва, лікування, опановує народні звичаї. Триває навчання 7-8 років. Після проходження шести ступенів молодик складає іспит на козака.

На сьогодні відділи Школи “Спас” діють в Бердянську, Вільнянську, Гуляйполі, Токмаці Запорозької обл., Олександрії Кіровоградської обл., Києві, Полтаві. Минулого, 1997 року, Запорізька Школа “Спас” отримала юридичний статус, зареєструвавшись на рівні області. З квітня 1998 року у Запоріжжі діє перша в Україні Міська козацька дитячо-юнацька спортивна школа бойового мистецтва “Спас”. Щоб підготувати інструктора-наставника треба не один рік, цьому сприяє проведення семинарів. За останні два роки, такі семинари відбулись в Заліщиках, Бердянську, Києві, Одесі і неодноразово на Запоріжжі.

Віра в “правду прадідів велику” і Любов до рідної Земді є складовими єства “Спасу”.

Українське бойове мистецтво “Сварга”

Один з різновидів українського бойового мистецтва, що вбирає в себе елементи дохристиянської бойової виучки, притаманної стародавнім Волхвам. Постає у народних легендах, як один із дійових засобів опору татаро-монгольському вторгненню.

На початку 90-х років, “Сварга” почала відроджуватись на Закарпатті під керівництвом Стрельцова Дмитра Георгієвича.

Федерація Руського бойового мистецтва України (ФРБМУ)

Заснована в жовтні 1993 року з метою вивчення та розвитку бойових мистецтв Київської Руси, використання бойового досвіду слов’ян в навчанні і вихованні молоді при проходженні служби в правоохороних органах і Збройних Силах України.

Зародившись в давні часи, бойове мистецтво отримало новий розвиток завдяки старанням Олексія Кадочнікова і Олександра Ретюнського. Для вихованців їх школи характерна робота у трьох вимірах з включенням до руху всіх груп м’язів і виконанні захисних та нападаючих дій в стані розслаблення. Як показує практика, така техніка в умовах дійсного поєдинку дає найвищу ефективність.

Федерація сприяє розвитку самбо в Україні. В результаті сумісної роботи спеціалістів Національної Академії Внутрішніх Справ України та ФРБМУ створена команда майстрів самбо і дзюдо, представники якої щорічно стають переможцями міжнародних та національних змагань.

ФРБМУ проводить наукову роботу, розробляє поради по оптимальній поведінці співробітників міліції в екстримальних умовах. ФРБМУ запрошує до співробітництва всіх, кому не байдужа доля вітчизняних однобоств.

Цього року, під редакцією Управління професійної підготовки ДУРЛС МВС України, за співавторства Яна Доброжияловскі (Польща), Ігоря Шмигіна та Президента ФРБМУ Бориса Шаповалова побачила світ перша книга чотиритомника – “Бути незборимим”. В додаток до книги була випущена відеокасета, яка наочно відтворює написане.

Школа Української Козацької Боротьби “Хрест”

Ця школа розпочала своє існування в 1992 році, як експериментальна група, а в 1994 році була зареєстрована при Тернопільському Крайовому Коші Українського Козацтва.

В основу школи боротьби “Хрест” покладено один з різновидів давньоукраїнського лицарського бойового вишколу, який був відновлений Ростиславом Дроздом на основі історічних джерел, аналізу етнографічного матеріалу і національного фолькльору, а також власних пошуків під час мандрівок теренами України.

Структура “Хреста” багатоступенева, і передбачає поступове і міцне оволодіння різноманітними прийомами боротьби, основні такі:

* Пря – боротьба, завдання якої полягає у витисненні супротивника за межі змагального кола, або виведення його із стану рівноваги * Джунка – боротьба без підніжок і захватів нижче пояса * Валка – боротьба з підніжками без захватів нижче пояса * Борня – боротьба з підніжками і з захватами нижче пояса

Вони можуть проводитись в суворо обумовленому, в обмеженому або довільному захватах. Основу технічних прийомів складають: вергузбивання і утримання. Поєдинки проводять в колі на землі або на спеціальному борцівському килимі.


kozaky_festyval.jpg

Фестиваль збуджував Дух Козацький не тільки борнею…

Потреба в поверненні до власних звичаїв, для сьогоднішніх українців, є нагальною. Особливо це стосується молоді – майбутнього України. Без цього, впевнений поступ до непростого співіснування держав і націй, буття майбутніх українців не в ролі прохачів і не на задвірках майбутнього – неможливий.

Що може бути кращим, як не відчуття гордості за власний Нарід, за приналежність свою до нього? Нам справді є чим пишатися і гордитись!

А як до цього найкраще дійти, як не перейняттям слави “прадідів великих”. Саме це і є головним завданням Українського бойового мистецтва, яке виховує сильних, і духом, і тілом, нащадків.

sur/issue03/06_festival_boyovoho_mystetstva.txt · Last modified: 2012/03/15 23:48 by admin